Pielgrzymka po Ziemi Świętokrzyskiej

W niedzielę 26.06.2022r. wyruszyliśmy razem z parafianami z Racławiczek na pielgrzymkę po Ziemi Świętokrzyskiej. Każdego dnia w innej świątyni modliliśmy się w intencji całej naszej parafii jak i prywatnych intencjach. Nasz szlak przebiegał przez Niepołomice, gdzie wstąpiliśmy na krótki odpoczynek w niedzielę. Tam zobaczyliśny XIV-wieczny zamek królewski zwany Drugim Wawelem.

W poniedziałek zwiedziliśmy Opaów a następnie pojechaliśmy na Święty Krzyż gdzie w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego uczestniczyliśmy we Mszy św. Później pojechaliśmy zwiedzić ruiny zamku Krzyżtopór w Ujeździe.

Wtorek rozpoczęliśmy od zwiedzenia zamku w Baranowie Sandomierskim również zwanym Małym Wawelem. Następnie pojechaliśmy do Kazimierza Dolnego do Ojców Franciszkanów gdzie w Sankruarium Zwiastowania NMP - Matki Bożej Pani Kazimierskiej uczestniczyliśmy we Mszy świętej. Tego dnia jeszcze mieliśmy okazję zobaczyć "Sandomierz by night".

W ostatnim dniu naszej pielgrzymki, przed powrotem do domu zwiedziliśmy Sandomierz. Pobyt w Sandomierzu rozpoczęliśmy oczywiście od Mszy świętej. NIektórzy z nas nie omieszkali wstąpić z wizytą do księdza Mateusza. Kilka osób nawet trafiło do celi inspektora Oresta Możejki.

W autobusie dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek z życia królów, które opowiadał organizator pielgrzymki, nasz opiekun i przewodnik, pan Emir. Były to fakty znane z literatury i te, o których się zwykle nie pisze w ogólnodostępnych materiałach.

Zapraszamy na fotorelację.

WB