ŚDM - Fotorelacja z dni w diecezjach

Dni w Diecezjach, czyli tydzień poprzedzający Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, to czas poznania, kultury, miłosierdzia i wspólnoty. Ponadto to spotkanie z Świętą Rodziną z Nazaretu. Z Nazaretu – biblijnej miejscowości, w którą zamienił się Brożec na te kilka dni.

Te wyjątkowe chwile spędziliśmy w naszej parafii z młodzieżą z Uherskiego Brodu z Republiki Czeskiej.

Zapraszamy do fotorelacji z wydarzeń!

Dzień Poznania, 20.07.2016

Około godziny 16:00 do Brożca przyjechała 32-osobowa grupa z Czech. Jeszcze wtedy się nie znaliśmy, być może była jakaś niepewność, strach... Czy to się zmieni? Czy aby na pewno się dogadamy? Na odpowiedzi na te pytania nie trzeba było długo czekać – już wieczorem wiedzieliśmy, że to będzie dobry czas pełen radości, niewykluczone, że owocujący długotrwałymi przyjaźniami.

Stało się to przede wszystkim za sprawą Eucharystii, która jednoczy najbardziej, ale też wspólnej kolacji, zabaw, tańców. Jako symbol naszego poznania odcisnęliśmy dłonie na papierze – tak różni, ale wszyscy zgromadzeni w jedno Imię, wszyscy razem - „Meeting first”!

Dzień Kultury, 21.07.2016

Kultura, tradycja i historia zewsząd nas otaczają. Zabytkowe kościoły, kapliczki, regionalne zwyczaje, tańce narodowe, niezwykłe historie, pasja, sztuka…

Tego dnia odwiedziliśmy w Urzędzie Gminy wójta – pana Bernarda Kubatę, który jako gospodarz opowiedział nam o gminie oraz zaprosił do zwiedzenia m.in. Waleckiej Izby Tradycji czy Gminnego Ośrodka Kultury. Następnie udaliśmy się do bajkowego pałacu w Mosznej oraz stadniny koni.

Po powrocie wzięliśmy udział w grze terenowej. Nie była to jednak ostatnia z atrakcji podczas Dnia Kultury. Odzyskawszy siły po sutej kolacji, z wielkim zainteresowaniem śledziliśmy spektakl grupy tanecznej Przecinek - „Baśń o lodowym kryształku”.

Dnia nie mogliśmy zakończyć inaczej, jak tylko modlitwą. Wraz z licznie zgromadzonymi na brożeckim placu zabaw mieszkańcami odmówiliśmy dziesiątkę różańca. Taka modlitwa nie mogła się Bogu nie podobać!

Dzień Miłosierdzia, 22.07.2016

Piątek. Tego dnia w sposób szczególny rozważamy mękę Chrystusa. Toteż i my wraz z parafianami ruszyliśmy w drogę krzyżową z kościoła w kierunku Studzionki w lesie Mosaczu.

Po tej szczególnej modlitwie nasi czescy goście napisali listy dla osób starszych i chorych w naszej parafii oraz w Domu Pomocy Społecznej w Krapkowicach, tym samym udowodnili, że język nie stanowi dla nich żadnej bariery. Listy dostarczyli osobiście, aby móc poświęcić trochę czasu rozmowie i wspólnej modlitwie z odwiedzanymi.

Punktualnie o 21:00 w brożeckiej świątyni rozbrzmiały słowa Apelu Jasnogórskiego - „Maryjo, Królowo Polski!”.

Dzień Wspólnoty, 23.07.2016

Sobotni dzień od samego rana do późnego wieczora spędziliśmy poza parafią wraz z pielgrzymami goszczącymi w całej diecezji opolskiej. Uroczysta msza święta w grocie lurdzkiej na Górze św. Anny pod przewodnictwem bpa Andrzeja Czai, a następnie przemarsz ulicami Opola i Festiwal Młodych na osiedlu Armii Krajowej były niewątpliwie doświadczeniem wspólnoty pełnej  głębokiej wiary, pogody ducha i niesamowitej energii.

Dzień Rodziny, 24.07.2016

Uroczysta msza święta, wspólny rodzinny obiad, czas spędzany razem. To właśnie Dzień Rodziny. Po południu nabożeństwo oraz festyn przy Domu Parafialnym połączony z prezentacją zdjęć z kilku dni spędzanych razem – tych fantastycznych kilku dni. A co wieczorem? - Koncert Świecie nasz w Porcie Jachtowym w Krapkowicach.

Dzień Posłania, 25.07.2016

Deszczowy, pochmurny dzień. Mówiliśmy, że niebo płacze, gdyż czas rozstania jest nieunikniony. Jeszcze tylko Eucharystia, wielkie podziękowania, ostatnie rodzinne zdjęcia, gorące pożegnania.

Wszystko się kiedyś kończy, nawet to, co dobre, najlepsze… Ale tam, gdzie coś się kończy, zaczyna się coś innego. W naszym przypadku było to spotkanie z papieżem Franciszkiem w Krakowie, ale to już osobna historia. Do fotorelacji z naszego wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży zapraszamy wkrótce!