Święta Bożego Narodzenia

W tym roku w naszej świątyni powstała nowa szopka. Jest teraz zdecydowanie większa i jakby "otwiera" się na wnętrze kościoła. Przepiękne figury są teraz bardzo dobrze widoczne nawet z chóru,  co parafianom się bardzo spodobało. Śpiewając kolędy można podziwiać dzieciątko Jezus, Józefa i Maryję. Od wczoraj zaś (06.01) "dołączyli" trzej mędrcy ze wschodu.

Tradycją jest, że w uroczystość Objawienia Pańskiego sumę  odprawia arcybiskup Alfons Nossol, a w tym roku dołączył do niego  ksiądz Henryk Wollny, nasz proboszcz senior. Całość liturgii uświetnili nasz chór Brosci Chorus oraz orkiestra parafialna.

Podczas kazania ksiądz arcybiskup wspomniał historię ze swojego dzieciństwa, kiedy to z okazji świąt Bożego Narodzenia otrzymał od swojego wujka bankot o wysokim nominale.

Nie zastanawiajac się długo pobiegł do kościoła, by wrzucić banknot "Murzynkowi", myśląc przy tym, że ten mu będzie dłużej dziękować aniżeli gdy wrzuca się monetę. Niestety okazało się, że "Murzynek" za banknot w ogóle nie podziękował..