Galeria

Boże Narodzenie 2021

Tradycyjnie w czasie świąt Bożego Narodzenia w kościołach stawiane są Szopki Betlejemskie. W naszym kościele było już kilka wersji takiej szopki. Znajdowały się też w różnych miejscach świątyni. W tym roku z inicjatywy księdza Proboszcza została ustawiona na bocznym ołtarzu.

Przyjęcie nowych Marianek

Niedzielne nabożeństwo było ważnym wydarzeniem dla Marianek naszej parafii. Z okazji zbliżającej się uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny zebrały się razem aby wspólnie świętować, odnowić swoje przyrzeczenia i przyjąć do wspólnoty nowe dziewczęta.
Wszystkim, a zwłaszcza nowo przyjętym życzymy, aby Maryja była dla nich zawsze wzorem postępowania i aby w trudnych chwilach zawsze u niej znajdowały wsparcie.

Nabożeństwo różańcowe w Żużeli

Corocznie, w pierwszą niedzielę lipca odbywa się nabożeństwo różańcowe w parku wiejskim w Żużeli. 4. lipca przed zabytkową kapliczką zgromadzili się mieszkańcy Żużeli i innych wiosek parafii i nie tylko, aby uczestniczyć w tym nabożeństwie. Obecny był również nasz proboszcz ks. Adrian Jańczyk, który przewodniczył w modlitach. Chór parafialny Brosci Chorus ubogacił nabożeństwo śpiewając utwory w języku polskim i niemieckim.

Majówka przy źródełku

Co roku 1. maja rozpoczynamy majowe nabożeństwa przy studzionce w Mosaczu. W tym roku pandemia pokrzyżowała plany. Jednak jak tylko nadażyła się okazja majówka się odbyła. Tym razem nie na początku ale na zakończenie maja spotkaliśmy się przy źródełku na nabożeństwie majowym przygotowanym przez Mniejszość Niemiecką i młodzież naszej parafii. Oprawę muzyczną przygotowała młodzieżowa orkiestra.
 

Nabożeństwo różańcowe w Żużeli

W niedzielę 5. lipca 2020 roku w parku wiejskim przed kapliczką odbyło się nabożeństwo różańcowe. Corocznie w pierwszą niedzielę lipca organizuje go Koło Mniejszości Niemieckiej DKF w Żużeli. W nabożeństwie uczestniczył nasz proboszcz ks. Adrian Jańczyk. W czasie nabożeństwa przygrywała orkiestra młodych muzyków z Żużeli. Po nabożeństwie odbyło się spotkanie przybyłych mieszkańców i gości przy kawie i kołoczu.

Fotorelacja pzygotowana przez pana Franciszka Gricnera.

Strony