Wprowadzenie na urząd Proboszcza ks. Grzegorza Kokota

Przyjęcie nowego proboszcza do parafii to zawsze podniosła uroczystość. Niedzielne uroczyste nieszpory w dniu 25.06.2023 r.  stały się  właśnie wyjątkowe z tego względu. Wśród wielu parafian i gości Ksiądz Grzegorz Kokot został dekretem Biskupa Andrzeja Czai wprowadzony do naszej parafii. Dokonał tego wicedziekan Krzysztof Wojnarowski. Uczestnicy nabożeństwa byli świadkami pięknej ceremonii, podczas której nie zabrakło wspomnień o poprzednich Proboszczach- obecnym Henryku Wollnym i ś.p.Adrianie Jańczyku. W porywającym kazaniu Ojca Henryka Kałuży usłyszeliśmy znamienne słowa, że Królestwo Boże jest tam, gdzie istotą są proste słowa 'Dziekuję, przepraszam i proszę'. Kierować je mamy do Boga i do bliźnich, a dzięki nim będziemy tworzyć lepsze rodziny, parafie, społeczności...
Dziękujemy wszystkim, dzięki którym uroczystość była przepełniona głęboką modlitwą i pięknym śpiewem.
Księdzu Grzegorzowi w swoim nowym domu życzymy zdrowia, opieki Bożej i dużo sił.
                                                                 Parafianie