Rekolekcje wielkopostne – 12.03.2015r. – Góra Św. Anny - uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Brożcu

W tym roku podczas Wielkiego Postu na jednodniowe rekolekcje udaliśmy się do sanktuarium świętej Anny Samotrzeciej na Górę Św. Anny. Towarzyszył nam ks. proboszcz Henryk Wollny i O. Atanazy. Pobyt u św. Anny rozpoczęliśmy mszą świętą w bazylice i nauką O. Atanazego. Następnie spacerkiem przeszliśmy do Domu Pielgrzyma, gdzie czekała na nas herbatka i miejsca w jadalni, a śniadanie przyniesione z domu dodało nam sił. Po posiłku w sali O. Kolbego głos zabrał o. Atanazy. W bardzo ciekawy sposób przedstawił historię Ojców Franciszkanów, klasztoru, Kalwarii i Domu Pielgrzyma. Zachęcił też zebranych do udziału w odpustach i obchodach kalwaryjskich. Przypomniał o pobycie św. Jana Pawła II na „naszej górze” u św. Anny, więc poszliśmy obejrzeć ołtarz, na którym Jan Paweł II koronował obraz Matki Bożej Opolskiej i spotkał się z wiernymi na nieszporach. Rekolekcje zakończyliśmy Drogą Krzyżową i błogosławieństwem sakramentalnym w bazylice.

Dziękuję wszystkim za aktywny udział w rekolekcjach, a ks. proboszczowi za zorganizowanie tego wyjazdu.

E.R.